26. – 28. května 2000, rekreační středisko BOHEMA, Zlaté Hory

Rallye Rejvíz si za dobu své existence získala velkou oblibu mezi odbornou záchranářskou veřejností a také, pro svou odbornou a didaktickou hodnotu, uznání České lékařské společnosti J. E. Purkyně – odborné společnosti pro přednemocniční neodkladnou péči a medicínu katastrof.

O popularitě Rallye Rejvíz svědčí i zájem odborné veřejnosti, nejen z České republiky, ale i ze Slovenska, USA, Ruska, Španělska a Argentiny a Nizozemí.

Rallye Rejvíz 2000 se uskutečnila za účasti posádek z České republiky, Slovenska, Nizozemí. V roli pozorovatelů se zúčastnili zástupci Turecka, USA a Argentiny. V roce 2000 poprvé převažovali mezi přihlášenými posádkami tzv. „nováčci“, tedy okresy, které se dosud akce neúčastnily, což svědčí o rostoucí popularitě Rallye Rejvíz v celé České republice.

Ročník 2000 byl rozdělen do čtyř samostatných částí, konajících se postupně:

  • V pátek dopoledne proběhl praktický seminář s tematikou „Základní postupy v PNP v České republice, Slovenské republice, Spojených státech amerických a Nizozemí“, který byl akcí mimosoutěžní
  • Páteční odpoledne bylo věnováno rozsáhlému, divácky velmi atraktivnímu, praktickému součinostnímu cvičení všech zúčastněných posádek, ve spolupráci s Hasičským záchranným sborem okresu Jeseník, Hasičskou záchrannou službou Českých drah a Armádou České republiky v oblasti Vidnavy – JEŘÁB. Námětem cvičení byla havárie vlaků, spojená s únikem nebezpečných látek. Vyhodnocení, které připravil “otec” cvičení, MUDr. Ilja Chocholouš (Ambulance Meditrans) najdete zde.
  • V pátek večer a v sobotu proběhla samotná Rallye Rejvíz 2000
  • V sobotu dopoledne proběhlo v areálu kasáren v Jeseníku finále 2. ročníku dětské záchranářské soutěže Helpíkův pohár
  • Klasický soutěžní program začal v pátek noční etapou a pokračoval v sobotu, třemi denními etapami a vyvrcholil jízdou zručnosti v prostoru bývalých kasáren. Na počest záchranáře Městské záchranné služby Ostrava Jana Martínka, který se zúčastnil Rallye Rejvíz 99 a na podzim roku 1999 tragicky zahynul při výkonu svého povolání jsme jízdu zručnosti Rallye Rejvíz 2000 nazvali „Memoriál Jana Martínka“.
  • V prostoru kasáren probíhalo již od sobotního dopoledne finále dětské záchranářské soutěže Helpíkův pohár a program pro veřejnost.

Počet posádek:

  • 44

Zúčastněné země:

  • Česko, Nizozemí, Slovensko

1. místo

ZZS Nemocnice Kežmarok, Slovensko – MUDr. Ján Hencel, Tomáš Dovjak, Pavol Dovjak