24. – 25. května 1997, chata Svoboda, Rejvíz

První ročník Rallye Rejvíz se konal v roce 1997, při příležitosti 20. výročí založení záchranné služby Jeseník. Zúčastnilo se ho celkem 11 posádek záchranných služeb (maximální možné množství posádek bylo, z časových důvodů a možného zdržení při plnění odborných úkolů, stanoveno na 15. Princip stanovení maximálního možného počtu účastníků je dodržován i v dalších ročnících Rallye Rejvíz) a skončil vítězstvím posádky Záchranné služby Turnov (okr. Semily) ve složení MUDr. Jiří Patka, Renata Koubková, Roman Zábratský.

Počet posádek:

  • 11

Zúčastněné země:

  • Česko

1. místo

ZS Nemocnice Turnov – MUDr. Jiří Patka, Renata Koubková, Roman Zábratský


Etapy Rallye Rejvíz 1997:

  1. Odborná zkouška („trojúhelník smrti“)
  2. Jízda zručnosti
  3. Orientační jízda (jízda podle itineráře)

V „trojúhelníku smrti“ plnili soutěžící tyto odborné úkoly:

Soutěžní úkol číslo 1

Na 25-ti letého lesního dělníka spadl strom. Má zlomené stehno a poraněný hrudník, dýchání se progresivně zhoršuje. Leží se zvýšeným hrudníkem, kontaktní, bledý, lehce cyanotický, potí se, naříká. Sestra naměřila TK 90 palpačně, P 124, špatně hmatný, tachypnoe 28 / min., SaO2 = 80 %.

Stisknutím klávesy ENTER si lékař odstartuje test – celkem 10 otázek

Po skončení testu lékaře zadá sestra samostatně, bez pomoci lékaře a řidiče, písmeny 10 předmětů z vystavených, které potřebuje k tomuto případu

Soutěžní úkol číslo 2

Luděk lezl sbírat šišky a spadl ze stromu na hlavu. Byl krátkodobě v bezvědomí, sám se probral, došel s potížemi asi 300 m na kraj lesa, kde byl nalezen pracovníky Horské služby. Nezvracel, stěžuje si na bolesti hlavy a za krkem, žádné jiné potíže nemá. Ošetřen pracovníky HS, kteří nasadili Schanzův límec. Chce dojít pěšky do sanitky.

Vaším úkolem je odebrat anamnézu, určit diagnózu, pacienta dopravit do sanitky a dojet na úkolovou cílovou čáru. Uvedením vozidla do klidu na úkolové cílové čáře je úkol splněn a končí měření času.

Pacient poté vystoupí sám z vozidla a posádka pokračuje v jízdě do cíle etapy.

Postup stejný jako při výjezdu – každý plní své povinnosti.


Výsledková listina

výsledková listina RR1997